Реал започна сезона с триумф - взе Суперкупата

Баскетболният шампион на Испания Реал (Мадрид) започна сезона с триумф, печелейки Суперкупата на страната, след победа с 83:79 над вечния съперник Барселона във финалната среща. Двубоят бе игран пред малко повече от 8000 зрители във "Фернандо Буеса Арена" във Витория.

Испанският национал Серхио Родригес бе с основен принос за спечелването на трофея и заслужено бе удостовен със званието "Най-полезен" играч. Гардът завърши с 18 точки, 2 борби, 1 отнета топка и 1 асистенция за 24 минути игра. Родригес реализира 10/12 от наказателната линия и 4/6 в стрелбата от игра.

Никола Миротич също изигра добър мач - 20 точки и 5 борби, а Руди Фернандес се отчете с 12 точки, 7 борби, 2 асистенции и по 1 отнета топка и чадър.

Бившият играч на "лос бланкос" Анте Томич бе №1 за Барса със своите 21 точки и 8 борби. Марселиньо завърши с "дабъл-дабъл" от 17 точки и 10 асистенции, докато Мачей Лампе реализира 10 точки.

"Кралския клуб" поведе с двуцифрена разлика още през първата четвърт, когато дръпна с 26:15, а след 10 минути игра на таблото светеше резултат от 29:21. През втората четвърт Марселиньо се развихри и върна Барса в мача, доближавайки каталунците на точка от съперника - 42:41 две минути преди почивката. На полувремето Реал имаше аванс от 46:44.

Играете на Пабло Ласо запазиха лидерството и през цялата трета четвърт, след която бяха водеха с 63:56. В последните 10 минути Барса на няколко пъти успяваше да настигне съперника, но в крайна сметка "блаугранас" нямаха сили за обрат и Реал стигна до победата.