Доминация на Япония на световното по спортна гимнастика

Състезателите на Япония спечелиха два златни и един бронзов медал в първите пет финала на отделните уреди на световното първенство по спортна гимнастика за мъже и жени в Антверп (Белгия). На земя при мъжете триумфира Кендзо Шираи, който получи оценка от 16.000 точки. Среброто остана за Джейкъб Далтън (САЩ) с 15.600 точки, а трети е четирикратният световен шампион в многобоя Кохей Учимура (Япония) с 15.500 точки. На кон с гривни победител стана Кохей Камеяма (Япония) с 15.833 точки.

На второ място с равна оценка от 15.633 точки завършиха Макс Уитлок (Великобритания) и Даниел Корал Барон (Мексико). Шампион на халки е златният медалист от Игрите в Лондон 2012 Артур Набарете (Бразилия) с 15.800 точки, следван от Александър Баландин (Русия) с 15.733 точки и Брендън Уин (САЩ) с 15.666 точки.

При жените на прескок първа стана олимпийската вицешампионка Кайла МакМарони (САЩ) с 15.724 точки. Победителката в многобоя от снощи Симоне Байлс (САЩ) е втора с 15.595 точки, а трета остана Чон Ун Хон от КНДР с 15.483 точки, която е олимпийска шампионка от Пекин 2008. Китайката Хуан Хуейдан спечели титлата на смесена успоредка с 15.400 точки. Тя изпревари Кайла Рос (САЩ) с 15.266 точки и рускинята Аля Мустафина с 15.033 точки. Финалите на останалите пет уреда при мъжете и жените са утре.