Шалке се разправи с десетима от Аугсбург (видео)

Отборът на Шалке 04 надигра с 4:1 на своя стадион "Фелтинс Арена" Аугсбург в среща от 8-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Двубоят обаче не започна добре за "кралскосините" от Гелзенкирхен, които допуснаха гол във вратата си още в 10-ата минута. Негов автор бе Саша Мьолдерс. Отговорът на домакините обаче бе почти светкавичен. В 16-ата минута Шалке изравни резултата с попадение от дузпа, реализирано от Кевин-Принс Боатенг. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Рагнар Клаван. Естонският защитник получи и червен картон, което улесни задачата на Шалке.

В 28-ата минута тимът на Йенс Келер вече водеше с 2:1 в резултата. Точен бе Адам Салай след асистенция на Ацуто Учида. През второто полувреме играчите на Шалке отбелязаха още два гола. В 78-ата минута отново Салай се разписа за 3:1, този път след асистенция на Денис Аого, а четвъртото попадение за "кралскосините" бе дело на резервата Макс Мейер в 86-ата минута.

След този успех Шалке заема 9-о място в класирането с 11 точки. Аугсбург е 12-и с 10 точки, като в трети пореден мач не познава вкуса на победата.