Франция настигна Испания след драма в Беларус (видео)

Националният отбор на Франция най-после се върна на победния път и измъкна драматичен успех с 4:2 в гостуването си на Беларус от група "I" на световните квалификации. "Петлите" не бяха вкарвали гол в последните си пет мача, но днес се отпушиха и взеха своето в Минск, като така поне временно се изравниха по точки с лидера Испания. Успехът им обаче дойде след много главоболия, като отборът на два пъти изоставаше в резултата, за да стигне до обрат в края.

Гостите бяха по-активният отбор в мача още от началните минути и с пропуски пред вратата на съперника се отличиха Лоран Косиелни и Матийо Валбуена. В 32-ата минута обаче при една от малкото си опасности през първата част беларусите откриха резултата. След центриране от корнер топката стигна до Филипенко, който я засече по посока на вратата и въпреки намесата на Юго Лорис кълбото се озова в мрежата за 1:0

В началото на втората част французите си спечелиха дузпа, след като Франк Рибери нахлу в наказателното поле и бе съборен от вратаря, след което сам реализира наказателния удар и възстанови равенството. Само десет минути по-късно обаче домакините отново взеха преднина в резултата като Калачев реши да стреля от трудна позиция и след нова неубедителна намеса на Лорис топката се озова във вратата за 2:1.

В 64-ата минута обаче отново Рибери възстанови равенството засичайки на далечната греда центриране на Валбуена. От този момент нататък "петлите" взеха нещата в свои ръце и в 70-ата минута Самир Насри доведе нещата до 2:3, а в 73-ата минута Пол Погба окончателно отказа съпротивата на домакините, вкарвайки за 2:4.

Така Франция събра актив от 14 точки, колкото има и Испания, но "Ла Роха" е с мач по-малко. Беларус пък остава на дъното в класирането с едва 4 спечелени точки.