Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Унгария мечтае след разгром срещу Естония

Унгария разгроми с 5:1 Естония и се изкачи на второ място в класирането на група "D" от световните квалификации. "Маджарите" се реваншираха на феновете си за тежкото поражение с 0:3 от Румъния и запазиха реални шансове да се доберат до бараж. В момента унгарците имат точка преднина пред Турция и Румъния, но в следващия кръг гостуват на вече осигурилия си място на финалите в Бразилия тим на Холандия.

Мачът в Будапеща се разви отлично за домакините. Още в 11-ата минута Тенисте си отбеляза автогол, а в 21-ата Тамаш хайнал се разписа за 2:0. До почивката Даниел Боде направи преднината на Унгария класическа и през второто полувреме двубоят се доиграваше. Гостите върнаха едно попадение чрез Тармо Кинк, но Крищиан Немет и Балаш Джуджак оформиха изразителната победа на унгарците.

УНГАРИЯ - ЕСТОНИЯ 5:1
1:0 Тенисте (11) авт.
2:0 Хайнал (21)