От предпоследен Словения стана кандидат за бараж

Словения пречупи Кипър с 2:0 като гост в квалификационна среща от Група "Е" и вече има реални шансове да се бори за бараж. Бившият голмайстор на "А" група с екипа на Литекс Миливое Новакович откри резултата в 12-ата минута, а Бранко Илич реши спора с попадение в 80-ата минута. По този начин националния тим на бившата югорепублика излезе на трети на точка зад втория, а преди днешните мачове беше предпоследен.

В оставащите си два мача словенците приемат Норвегия и гостуват на Швейцария. Кипър пък си е последен с 4 точки и ще доиграе квалификациите с гостуване на Исландия и домакинство на Албания.

КИПЪР - СЛОВЕНИЯ 0:2
0:1 Новакович (12)