Италия вече е в Бразилия, Чехия разчита на чудо (видео)

Четирикратният световен шампион Италия се класира на Мондиал 2014 в Бразилия. "Скуадра адзура" обърна Чехия в Торино с 2:1 и за първи път в историята си се класира на световно първенство два мача преди края на квалификациите. Момчетата на Чезаре Прандели имат актив от 20 точки, като почти сигурно изхвърлиха чехите от мечтите им за бараж в нашата група "Б".

На върха на атаката на Италия се завърна Марио Балотели, който имаше подкрепата от задни позиции на Антонио Кандрева и Емануеле Джакерини. Даниеле Де Роси пък игра в центъра на защитата в схемата 3-4-2-1.

Бившият игра на Лацио Либор Козак прати топката в мрежата на Джанлуиджи Буфон в 19-ата, който тази вечер записа името си още веднъж със златни букви, тъй като изравни рекорда на своя приятел Фабио Канаваро от 136 мача за представителния тим на Италия.

Суперзвездата на домакините Марио Балотели, който пропусна мача с България заради наказание, пропусна две невероятни възможности, като първо удари гредата отблизо, а след това стреля над гредата от два метра до края на първата част, като попречи на италианците заслужено да изравнят.

Секунди преди почивката Козак пък бе на косъм от втория си гол в мача.

Пабло Освалдо замени Емануеле Джакерини на почивката и в рамките на няколко минути тифозите в Торино празнуваха. Първо местният идол Джорджо Киелини изравни в 52-ата минута. Бранителят се възползва от груба грешка на Петър Чех и с глава изравни, а само 120 секунди по-късно Селасие повали Балотели в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, а голаджията на Милан отново бе точен за 2:1. Този резултат означаваше само едно: Италия отива в Бразилия.

Чехите опитаха да изравнят, докато домакините да задържат повече топката, но въпреки опасностите пред Буфон, в края празнуваха домакините.

В 89-ата минута резервата Колар бе изгонен за втори жълт картон, което съвсем предреши съдбата на чехите, а 240 секунди по-късно "адзурите" вече празнуваха своето класиране.

Италия има гостуване на Дания и домакинство на Армения, докато Чехия гостува на Малта и България, като изостава на четири точки от "трикольорите" и на три от "червения динамит" в борбата за второто място. Освен това имат по-лоши показатели от скандинавците в преките сблъсъци.