Бока пада, Ривър бие

Най-популярният аржентински отбор Бока Хуниорс се смъкна на 11-о място в класирането на аржентинското първенство след загуба с 0:3 при гостуването на Олимпо в среща от 6-ия кръг. Мартин Перес откри резултата в 70-а минута, а до края Агустин Вулетич и отново Перес оформи класическата победа за Олимпо. Другият гранд - Ривър Плейт, постигна първа победа в последните четири мача след убедително 3:0 у дома срещу Тигре.

Мануел Ланцини откри резултата в самия край на първата част, а Джовани Симеоне и отново Ланцини добавиха нови два гола след почивката. Архентинос Хуниорс е начело в класирането, след като през уикенда надигра Ол Бойс с 1:0. Архентинос е начело с 13 точки, следван от Арсенал и Сан Лоренсо по 12.

Олимпо - Бока Хуниорс 3:0
Килмес - Арсенал 0:1
Ривър Плейт - Тигре 3:0
Росарио - Сан Лоренсо 0:2