Безгрешната Холандия едва издрапа до хикс в Естония (видео)

Безгрешният до момента отбор на Холандия в световните квалификации допусна първото си колебание в група "D". След шест поредни победи на сметката си, "лалетата" тази вечер едва се добраха до равенство 2:2 в гостуването си на Естония в Талин с гол в добавеното време.

Иначе мачът започна повече от добре за гостите, като още във 2-ата минута Ариен Робен получи в наказателното поле и реши изненадващо да стреля към вратата, като хвана вратаря неподготвен и откри резултата - 0:1. След това обаче Константин Василиев попари на два пъти "лалетата" и първо успя да възстанови равенството в 17-ата минута, а след това изведе и отбора си напред с втори гол в 56-ата минута на мача. До края пък домакините предимно се отбраняваха и рушаха играта в опит да задържат крехката си преднина, но в даденото от съдията продължение холандците си спечелиха дузпа, а Робин ван Перси реализира наказателния удар, за да донесе равенството - 2:2.

С този хикс Холандия събра актив от 19 точки и остава на върха в класирането в групата, като е все по-близо до класиране за финалите в Бразилия. Естония пък вече има 7 точки и заема 5-ото място.