Рекордна победа за Украйна - 9:0 (видео)

Украйна постигна рекордна победа в историята си. В световна квалификация от група "Н" съставът на Михаил Фоменко разгроми футболното джудже Сан Марино с 9:0. По този начин украинците поведоха в класирането преди зииграването на другия мач от групата между Полша - Черна гора.

Украинците притиснаха съперника си още в началото и бързо откриха резултата. В 11-ата минута Федецкий центрира, Марко Девич овладя топката и я прати в мрежата. Четвърт час по-късно Хачериди отклони топката към непокрития Селезньов и той удвои преднината на домакините. 3:0 направи натурализираният бразилец Едмар в 32-ата минута, а в добавеното време на първата част самият Хачериди се възползва от грешка на вратаря на Сан Марино Валентини и заби четвърти гол.

След почивката голеадата продължи. В 51-ата минута Коноплянка покачи на 5:0, а в 53-ата Хачериди вкара втория си гол в мача. Защитата на гостите изнемогваше и почти всяка атака на украинците завършваше с опасен изстрел. В 63-ата минута Ярмоленко центрира към Роман Безус, който с лекота се разписа за 7:0. До края по едно попадение добавиха Федецкий и Ракицкий.

УКРАЙНА - САН МАРИНО 9:0
1:0 Девич (11)
2:0 Селезньов (26)
3:0 Едмар (32)
4:0 Хачериди (45)
5:0 Коноплянка (51)
6:0 Хачериди (54)
7:0 Безус (63)