Казахите обърнаха Фарьорските острови

Отборът на Казахстан спечели трудно с 2:1 в Астана над Фарьорските острови в мач от група "С" на световните квалификация в зона "Европа". Фроди Беняминсен (23) отбеляза за гостите, но точни изпълнения на Карайт Нурдаулетов (50-дузпа) и Финонченко(62) донесоха успеха на казахите.

Казахите очаквано започнаха рано атаките си към съперниковия вратар. След три пропуска островният тим нелогично поведе в резултата. В 23-ата минута Фроди Беняминсен вкара за Фарьорите. Капитанът на гостите не сбърка след случайно озовала се топка на дузпата. След попадението гостите заиграха по-уверено, за разлика от стъписаните домакини.

В 48-ата Казахстан получи дузпа, след като Йохан Давидсен събори Андрей Финонченко. Карайт Нурдаулетов реализира - 1:1. В 62-рата Финонченко обърна изцяло развоя с хубав изстрел с левия крак - 2:1. В 86-ата гостите изпуснаха отлична възможност, след като Кристиан Холт не можа да затрудни вратаря от удобна позиция.

Това е едва първата победа на Казахстан, като тимът отдавна няма шанс дори за четвъртото място. Фарьорските острови имат само една точка.

Снимка: Getty Images/Guliver