Шиникова и Томова ще спорят за титлата на държавното първенство

Водачката в схемата Изабелла Шиникова и Виктория Томова се класираха за финала в женската схема на държавното лично първенство, което се провежда на кортовете на БНТЦ "Карлсберг". Томова се справи с 6:4, 6:1 с Далия Зафирова, която пък на четвъртфиланал детронира шампионката от миналата година Борислава Ботушарова (7:5, 6:1). Мачът започна с разменени пробиви, Томова дръпна с 3:1, Зафирова изравни за 3:3, но при

4:4 подаването й отново се пропука и съперничката затвори сета с 6:4. Във втория интрига почти нямаше, тъй като Томова доминираше и го спечели с 6:1. По пътя си към мача за трофея Шиникова мина през оспорвана битка с Александра Караманолева. Поставената под номер 1 в схемата взе аванс от 4:1 на старта на мача, Караманолева намали до 4:3, но не все гейм до края на сета - 6:3. Двете тенисистки допуснаха общо 12 двойни грешки за първи 9 гейма на двубоя. Вторият сет вървеше наравно до 3:3, но нататък Шиникова показа здрави нерви и взе победата с 6:4.

При мъжете водачът в схемата Тихомир Грозданов не срещна проблеми с Алекс Мартински - 6:0, 6:1.Доста по-завързана беше битката между Валентин Димов и Пламен Милушев. Състезателят на ТК "Левски" потегли с аванс от 4:1 гейма, Димов се добра до 4:3, но не можа да скъси аванса още и загуби с 3:6. Във втория сет съперниците си размениха по един пробив до 5:5 гейма, при 6:5 Димов имаше сетбол, но не се възползва и загуби тайбрека на пет точки.

В другите два четвъртфинала опитният Петър Трендафилов отстранис 6:3, 6:4 Андреас Нейков, а националът Александър Лазов не даде шансове на Илия Кушев - 6:1, 6:2. На полуфиналите Грозданов ще се изправи срещу Милушев и Трендафилов ще срещне Лазов.