Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Анди Мъри стигна финал на "Уимбълдън" (видео)

Британската тенис звезда Анди Мъри ще спори за титлата на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" в Лондон срещу сърбина Новак Джокович в неделя от 16 часа българско време.
Това стана възможно, след като Мъри победи в полуфинала полската надежда Йежи Янович с 6:7, 6:4, 6:4, 6:3 и за седми път в кариерата си ще играе на финал от Големия шлем.

Успее ли Мъри да триумфира в неделния финал, то той ще се превърне в първия британец от 1936 г. насам, вдигал трофея на "Уимбълдън".

Двубоят продължи 2 часа и 52 минути и беше прекъснат при 2-1 сета за Мъри, за да бъде спуснат покрива над Централния корт. 26-годишният Мъри бурно протестира срещу това решение на супервайзора, но претенциите му останаха без последствия. В крайна сметка с много концентирана игра той спечели третия сет, а с това и мача. За статистиката Мъри завърши с 20 аса и допусна само една двойна грешка.
Янович, който излезе на корта в ролята на аутсайдер, започна много силно мача, отразявайки и трите точки за пробив в продължилия 49 минути първи сет, а в тайбрека показа солидни нерви, спечелвайки първите 4 точки, а след това й минисета,  давайки само 2 на съперника си.
Във втория в играта на поляка настъпи спад и той на практика подари на Мъри първия му пробив в мача. Британецът имаше възможност за втори пробив, с което да поведе с 4:1, но вместо това се стигна до 3:2 и полякът на свой ред получи шанс да пробие съперника си, но Мъри намери отговор в мощния си сервис и в крайна сметка все сета с 6:4 и изравни резултата.

В третия сет Мъри допусна да бъде пробит, а с вдъхновената си игра полякът заслужи овациите на капризната публика. Той поведе с 4:1, след което играта му излезе от ритъм. Опитният Мъри се възползва от отпускането на Янович и след 5 поредни гейма поведе с 2-1 сета. В заключителните разигравания полякът се оплакваше от липсата на светлина и настояваше за спускане на покрива, което й стана през четвъртия сет. Прекъсването на се отрази на темпото на Мъри. Той продължи с натиска си над съперника, който се пропука още в началото на сета и допусна пробив за 2:1. Мъри задържа аванса си, а при 5:3 стигна и до втори пробив и победа в мача, която му осигури втори финал на "Уимъблъдн" в кариерата, след 2012 година, когато загуби от Роджър Федерер.