Грасхопър спечели Купата на Швейцария

Грасхопър е новият носител на Купата на Швейцария, след като на финала днес надигра големия си съперник Базел след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима не успяха да излъчат победитал, като завършиха 1:1 и така след продължения и дузпи, при които "скакалците" бяха по-хладнокръвни и си гарантираха трофея.

Базел пръв откри резултата в срещата с попадение на Маркус Щайнхофер в 71-ата минута. Отговорът на Грасхопър обаче бе бърз и в 75-ата минута Изет Хайрович възстанови равенството. При дузписе пък играчите на Базел направиха два пропуска срещу само един на тези на Грасхопър и това се оказа решаващо.

Тези два отбора ще определят и новия шампион на страната като за момента Базел е лидер в класирането с шест точки преднина пред своя съперник, като предстои и пряк сблъсък помежду им.