България (U15) победи в първата проверка

Юношеският национален отбор на България до 15 години спечели с 1:0 днешния контролен мач срещу юношеската формация на Черноморец в Сливен. Единственият гол за състава на Александър Георгиев бе дело на Валентин Йосков.

Нападателят на Черно море се разписа в 22-та минута, когато пресира вратаря на бургазлии. В опита да изчисти топката стражът не се справи по желания начин, Йосков отне и на празна врата на сбърка. Още преди почивката голмайсторът за националния тим удари и греда.

До края на мача Йосков и Алекс Боримиров имаха удобни ситуации да увеличат аванса на България, но в крайна сметка резултатът остана 1:0. Срещу Черноморец участие не взеха двама от повиканите играчи. Айкут Рамадан от ЦСКА бе освободен, след като се разболя, а на негово място от днес трябва да се включи допълнително извиканият от Левски Георги Русев. С лека контузия е Валери Христов, но халфът на Черно море ще е напълно възстановен за контролата с Азербайджан в сряда. Мачът отново ще бъде в Сливен, а началният час е 18:00.

Съставът на България (U15): Даниел Наумов (36-Димитър Шейтанов), Георги Братованов, Кристиан Славов, Атанас Ташолов (36-Данаил Иванов), Ангел Лясков (55-Мартин Симеонов), Павел Головодов (50-Светослав Ковачев), Илиан Стефанов (56-Васил Василев), Георги Янев, Иван Михайлов (36-Кристиян Събев), Алекс Боримиров (46-Юнуз Юнуз), Валентин Йосков