Лион докосва ШЛ след ценна точка в Ница

Лион е много близо до класиране в Шампионската лига, след като постигна много важна точка при визитата си на Ница в мач от предпоследния кръг на Лига 1. "Хлапетата" стигнаха до 1:1 с човек по-малко, благодарение на отлично изпълнение на пряк-свободен удар на Клемен Грение в 75-ата минута. Преди това Дарио Цвитанич бе открил две минути след почивката от дузпа. Капитанът на гостите Максим Гоналон пък бе изгонен за два жълти картона малко преди изравнителния гол.

Така Лион събра 64 точки на третото място и има две преднина от четвъртия Сент Етиен. В последния мач от сезона играчите на Реми Гард домакинстват на Рен и при победа или равен, при който Сент Етиен не побеждава при гостуването си на Лил, ще се класират за квалификациите на най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Ница пък пропусна отличен шанс да се бори до последно за ШЛ и да бъде на много добра позиция за класиране в Лига Европа. Сега "орлетата" остават на шесто място с 61 точки и ще трябва да се надява на победа над Аячо в последния кръг и успех на Сент Етиен в Лил, за да се класира за ЛЕ.