Невяна Владинова спечели три златни и един бронзов медал

Невяна Владинова от клуб Левски спечели три златни и един бронзов медал във финалите на отделните уреди при жените на държавното първенство по художествена гимнастика, категория Елит, което завърши във Велико Търново. Владинова стана първа на обръч с оценка 16.050 точки, на бухалки с 15.850 точки и на лента с 16.050 точки, а на топка се нареди трета с 15.800 точки.

Мария Матева от клуб Олимпия 74 (Бургас), който вчера стана шампионка в многобоя, триумфира на топка с 16.300 точки. Симона Пейчева от Академик (София) при завръщането си в спорта след четиригодишна пауза завърши пета на топка и лента съответно с 15.050 и 14.300 точки, шеста на обръч с 14.400 точки и седма на бухалки с 13.850 точки.

На обръч втора е Анастасия Киссе (Левски-Илиана) с 15.750 точки, а трета - Сара Стайкова (Левски-Триадица) с 15.550 точки. На топка Сара Стайкова взе сребро с 16.000 точки. Тя е и втора на лента с 15.750 точки. Втора на бухалки е Мария Матева с 15.500 точки, а трета - Анастасия Киссе с 15.100 точки.

На лента Матева завърши трета с 15.650 точки. Най-добрата българска гимнастичка в момента Силвия Митева не участва в първенството, тъй като е на Световна купа в Минск (Беларус). При девойките старша възраст всичките четири златни медала завоюва Бистра Старейшинска от Левски. Тя получи оценки 13.875 точки на обръч, 14.050 точки на топка, 13.500 точки на бухалки и 13.550 точки на лента. Киара Маджарова от Черноморец е втора на обръч с 13.400 точки, пред Ерика Зафирова (Олимпия 74 Бургас) с 12.850 точки.

На топка Екатерина Маринова (ЧАР-ДКС, Варна) спечели сребърен медал с 13.500 точки, а Ерика Зафирова е трета с 12.750 точки. Екатерина Маринова стана втора и на бухалки с 13.350 точки, пред Аделина Петкова (Левски-Илиана) с 12.900 точки. На лента Аделина Петкова взе сребро с 12.800 точки, а Ерика Зафирова е трета с 12.750 точки.

При девойките младша възраст Памела Петрова от ЧАР-ДКС (Варна) е първа на обръч и на съчетание без уред съответно с 12.550 и 12.625 точки. Полина Иванова от Черноморец спечели титлата на въже с 12.450 точки, а на топка победителка е Теодора Александрова от Левски с 12.950 точки.