Оклънд Сити спечели за трети пореден път ШЛ на Океания

Новозеландският Оклънд Сити спечели за трета поредна година Шампионската лига на Океания по футбол. На финала възпитаниците на испанския спецциалист Рамон Трибулиеч победиха сънародниците си от Уейтакър Юнайтед с 2:1. Успехът осигури поне 500 хиляди долара в касата на Оклънд от ФИФА заради класирането на финалите на световното клубно първенство в Мароко през декември.

Победата дойде с две бързи попадения преди почивката. Адам Дикинсън откри резултата в 16-ата минута, след като вратарят на съперника Дани Робинсън не успя да се справи с центриране на Такуя Ивата. В 20-ата минута Алекс Фенеридис удвои със силен удар от 30 метра и нова неубедителна изява на Робинсън. Чад Куумбс върна едно попадение в 39-ата минута, след като засече на празна врата отлично подаване на Рой Кришна.

Футболистите на Уейтакър натиснаха след почивката в търсене на изравняването и първа титла в Шампионската лига от 2008 година, но бяха хванати на контраатака и в 59-ата минута Тим Майерс получи втори жълт и червен картон. С човек по-малко тимът нямаше сили за нещо повече. Така Оклънд Сити взе реванш от Уейтакър за загубения финал за титлата в първенството на Нова Зеландия с 3:4 след продължения в средата на март.