Гранада вижда спасението с разгром над Осасуна

Отборът на Гранада почти сигурно си гарантира оставането в Примера дивисион и през новия сезон. Днес тимът записа изключително важна победа с 3:0 над прекия съперник в битката за оцеляването в елита Осасуна и се отдалечи на 7 точки от опасната зона. Така, ако утре Депортиво Ла Корня загуби мача си от кръга срещу Еспаньол, Гранада със сигурност остава в елита.

Домакините стигнаха до успеха с голове на Юсеф Ел-Араби в 23-ата минута, Гилерме Сикейра в 80-ата минута от дузпа и Диего Буонаноте в 90-ата минута. Гостите пък завършиха срещата в намален състав след като Нано получи червен картон в 79-ата минута.

Така Гранада събра актив от 39 точки и се изкачи до 15-ата позиция в класирането. Осасуна пък ще трепери до последно, като за момента заема 16-ото място с 36 точки.