Сампдория развали шампионското настроение на Юве на финала

Сампдория вгорчи финала на сезона за новия-стар шампион на Серия "А" Ювентус. Генуезци спечелиха с 3:2 домакинството си от последния кръг и попречиха на "бианконерите" да завършат кампанията си с успех. Гостите, които бяха дали почивка на част от титулярите си, първи откриха резултата с попадение на Фабио Куалярела в 25-ата минута, но Едер възстанови равенството от дузпа в 31-ата минута, а Лоренцо Де Силвестри в 57-ата и Мауро Икарди в 75-ата минута обърнаха нещата в полза на домакините. В добавеното време пък Емануеле Джекерини оформи крайното 3:2.

Ювентус доминираше в началното на мача и в 14-ата минута Себастиан Джовинко отправи хубав удар, но право в ръцете на вратаря. След това с пропуски се отличи и Емануеле Джакерини, за да дойде 25-ата минута, когато Андреа Пирло даде великолепен пас зад защитата за Фабио Куалярала, който останал очи в очи с вратаря откри резултата. Сампдория обаче бързо успя да се окопити и в 31-ата минута домакините си спечелиха дузпа за фаул на Джорджо Киелини срещу Мауро Икарди и Едер от бялата точка възстанови равенството. Само минута по-късно Самп можеше да излезе напред в резултата, но Едер от добра позиция прати топката в аут. В 39-ата минута пък Куалярела се отличи с пропуск за Юве. една лошо избита от вратаря топка попадна в нападателя, който веднага стреля по посока на опразнената врата, но в последния момент защитник на домакините изби пред голлинията.

През втората част Юве отново започна по-добре и в 55-ата минута Симоне Падоин получи перфектен пас на скорост, но останал очи в очи с вратаря прати кълбото право в тялото му. Отговорът на Сампдория бе мигновен и още в ответната атака Едер стреля опасно и Марко Сторари с мъка изби. При последвалия корнер пък Лоренцо Де Силвестри се с глава простреля вратата на торинци и направи резултата 2:1.

След това "старата госпожа" опита да се върне в мача и в 70-ата минута Куалярела направи непростим пропуск, засичайки от близо прекрасно центриране, но право в ръцете на вратаря. Така в 75-ата минута гостите отново бяха наказани. Генуезци организираха чудесна контраатака и Мауро Икарди бе изведен на празна врата и от близо нямаше как да сгреши за 3:1.

Няколко минути по-късно гостите претендираха за дузпа за това, че защитник скочи доста грубо върху гърба на Куалярела, като съдията първоначално като че ли посочи бялата точка, но после отмени решението си. До края Юве натисна и успя да стигне поне до по-почетна загуба, като в добавеното време Емануеле Джакерини оформи крайното 3:2.

В крайна сметка "старата госпожа" завършва сезона с актив от 87 точки на върха на класирането. Сампдория пък събра актив от 42 точки и се изкачи до 14-ото място.