Голово реми във Франкфурт, Айнтрахт намери място в Европа

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) завърши с 2:2 у дома с Волфсбург в последния 34-и кръг на Първа Бундеслига и си спечели място в турнира Лига Европа през следващия сезон. Това стана възможно, след като прекият конкурент на Айнтрахт за шестото място в крайното класиране - Хамбургер ШФ, отстъпи с 0:1 на свой терен пред Байер (Леверкузен). Айнтрахт завърши сезона в германското първенство на шесто място с 51 точки. Хамбургер ШФ остана седми с 49, а Волфсбург зае 11-а позиция в крайното подреждане с 43 точки.

Гостите от Волфсбург поведоха с 2:0 през първата част, но още в 35-ата минута бекът им Макото Хасебе получи червен картон и "вълците" доиграха срещата с 10 души. Ян Полак изведе Волфсбург напред още в 18-ата минута, а Диего бе точен за 0:2. В 35-ата минута обаче Хасебе фаулира в наказателното поле на гостите играч на Айнтрахт и реферът Фелис Цвайер посочи бялата точка и малко пресилено показа червен картон на японеца. Александер Майер намали на 1:2, превръщайки дузпата в гол, а в последната минута защитникът на гостите Рикардо Родригес си отбеляза автогол и Айнтрахт се добра до точката.