Шалке заслужи ШЛ след победа в директния сблъсък (видео)

Отборът на Шалке 04 надделя с 2:1 над Фрайбург като гост в среща от последния 34-и кръг в Бундеслигата. Юлиан Дракслер (20) и автогол на Юлиан Шустер (57) пратиха тима на Йенс Келер в Шампионската лига. Домакините вкараха в 54-ата чрез Жонатан Шмид. И равенството беше достатъчно на гостите от "Фелтинс Арена", за да останат на четвъртата позиция. Страхотният сезон за Фрайбург приключва с виза за Лига Европа.

Като цяло през първото полувреме липсваха интересните положения. В 20-ата минута Юлиан Дракслер реализира с от 20 метра удар по диагонала. Полузащитникът на "кралскосините" отправи много добър нисък шут, като вратарят на домакините Оливер Бауман не успя да протегне ръка. Тимът на Кристиан Щрайх стоеше добре на терена през първата част, но не натисна достатъчно своя съперник.

По-добрата игра на домакините донесе заслужено изравняване. В 54-ата топката беше изчистена силно в половината на "миньорите", Сеад Коласинац подари топката на Макс Крузе, Ян Розентал намери Жонатан Шмид, който изравни. В 57-ата падна куриозен автогол. Джърмейн Джоунс опита диагонален удар по земята, Имануел Хьон се опита да изчисти, но вместо това позволи на Юлиан Шустер да си отбележи автогол - 1:2.

В 61-вата Дракслер намери Клаас Ян Хунтелаар отляво и неговият шут размина опасно далечната греда. До края опитите на домакините останаха безплодни и радостта беше в лагера на Шалке.

Снимка: Getty Images/Guliver