61 ОДЗ спечели турнира на ДФК „Лъвчетата“

Отборът на 61 ОДЗ „Шарено петле“ с треньор Ивайло Пешаров е новият шампион в турнира на детските градини, работещи по програмата на ДФК „Лъвчетата“. На финала, който се игра при голям интерес в Зимния дворец на спорта, тимът спечели с 2:0 срещу 136 ЦДГ „Славия“ с треньор Митко Конярски. Двубоят бе ръководен от международния рефер Николай Йорданов, който излезе с екипа си от Шампионската лига, където дебютира в бригадата на Станислав Тодоров в края на миналата година. Победителите бяха наградени от бившия президент на БФС и Професионалната лига Валентин Михов.

61 ОДЗ триумфира с купата и миналата година, когато отново под ръководството на Ивайло Пешаров спечели първото място. Така за първи път в 12-годишната история на турнира една детска градина става шампион в две поредни години. Останалите отбори в шестицата бяха наградени с купи и медали от президента на Аматьорската футболна лига Румен Вълков, селекционера на юношеския национален отбор Методи Деянов, българския национал Маркиньос, треньора на вратарите в Славия Валентин Захариев и Павел Павлов от Съдийската комисия на БФС. Председателят на ДФК „Лъвчетата“ доц. Венцислав Гаврилов зарадва мажоретките на 67 ОДЗ с красива купа за най-гореща подкрепа на отбора си.

„Радвам се, че сме заедно за 12-а поредна година. Благодаря на всички спонсори, партньори и гости и специално на Валентин Михов, който е голям приятел на клуба и винаги ни е помагал. Пожелавам на децата да запазят любовта си към футбола и да продължават да тренират упорито”, заяви г-н Гаврилов преди да връчи плакети и значки на гостите. След официалното закриване на турнира Деянов, Маркиньос и Захариев бяха заобиколени от децата за снимки и автографи. Тази година партньори на турнира бяха Еврофутбол, Българския спортен тотализатор /БСТ/, „Андрюс“, „Данон“„Арон“, Аматьорска футболна лига към БФС и Валентин Михов. Надпреварата се проведе и с подкрепата на Столична община.