Тенис турнирът "Peugeot" ще се проведе този уикенд

Тази събота, 18 май, на кортовете на тенис клуб „Левски-София“ стартира 13-ят тенис турнир "Peugeot" – най-големият в България тенис турнир за аматьори. Над 65 смесени двойки ще се състезават за голямата награда – посещение на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос". В събота са квалификациите, които ще се играят в групи. В неделя, 19 май, ще се проведат квалификациите за полуфиналите; полуфиналите ще започнат в 14.00 часа, а финалът е от 15.00 часа. Квалификациите ще се играят в 2 от 3 тай-брека.

Тази година четирима от участниците ще имат възможност да гледат на живо втората за годината надпревара от Големия шлем "Ролан Гарос". София Франс Ауто отправя предизвикателство и към клиентите на марката Peugeot. Освен отборът-победител в състезанието, двойката на най-добре класиралия се според ранглистата собственик на автомобил Peugeot също ще бъде поканена да бъде гост на един от най-престнижните тенис турнири. Класиралите се на второ и трето място ще получат награди, осигурени от верига спортни магазини SLS Rossignol.

По време на турнира участниците и посетителите ще могат да опознаят най-новите представители на марката - забележителния Peugeot 208 GTi, градския кросоувър Peugeot 2008, семейния Peugeot 301 и дизеловия all road хибрид 508 RXH . Специална награда ще спечели един от участниците, направил тест драйв по време на дните на турнира.

Официални партньори на турнира са Air France, BNP Paribas, SLS Rossignol, Zagorka и Devin.