Широки брег спечели Купата на Босна и Херцеговина

Широки брег спечели Купата на Босна и Херцеговина, след като победи Железничар (Сараево) след изпълнение на дузпи във втората финална среща. Мачът завърши 1:1 в редовните 90 минути, а и след продълженията попадения в двете врати не паднаха. Това наложи изпълнението на дузпи, където при шестия опит домакините триумфираха.

Първата среща на стадион Гърбавица в Сараево завърши също 1:1, а сега при наказателните удари Широки брег триумфира с 5:4. След нулево равенство преди почивката, домакините от Широки брег откриха резултата в 60-ата минута. Разписа се Антолович, който засече подаване на бразилеца Вагнер. Гостите от Сараево обаче изравниха в 90-ата минута чрез резервата Шабан Пехиля, който получи асистенция от Чолич.

На два пъти домакините от Широки брег можеха да стигнат до втори гол и да избегнат продълженията и дузпите, но в 73-ата минута Дамир Зломислич изтърва, а 8 по-късно Кодрич удари горната греда. При наказателните удари резултатът беше 3:3 след първите пет изпълнения за всеки отбор. При седмото изпълнение Давор Ландрека вкара за домакините, а вратарят им Лука Билобрък спаси удара на Муамер Сврака и донесе купата на своя тим. Железничар пропусна възможността да направи дубъл, тъй като два кръга преди края в първенството има 7 точки аванс на върха и е сигурен шампион. Широки брег е 6-и в първенството, но Купата го изпраща в ранните кръгове на Лига Европа.