"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Русия срещу Италия на финала на европейското до 17 години

Отборите на Италия и Русия ще играят на финала на Европейското първенство по футбол за юноши (до 17 години), което се провежда в Словакия. На полуфиналите италианците елиминираха домакините от Словакия с 2:0, а супер-сензационно Русия отстрани Швеция след изпълнение на дузпи. Мачът за Европейската титла ще се играе в петък, 17-и май, на стадион Под Дубном в Жилина.

Италия стигна до ранен гол на Марио Пулиезе, който откри резултата в 3-ата минута, а Елио Карпадоси удвои в 64-ата минута. Първенството ще се запомни с отсъствието на водещите футболни сили в Европа като Англия, Холандия, Испания, Германия, Португалия, Франция.

В другата полуфинална среща руснаците стигнаха до успеха след победа при дузпите с 10:9. Ердал Ракип от Швеция получи червен картон в 48-ата минута, но това не си пролича на терена до края на мача. Едва при 12-ата дузпа руснаците имаха късмет и ликуваха като крайни победители.