Тихуана изхвърли Палмейрас от Копа Либертадорес

Мексиканският Тихуана елиминира Палмейрас на осминафинал в турнира Копа Либертадорес, след като го победи във втората среща с 2:1 като гост. Първият мач завърши 0:0, а победата е едва трета като гост на мексикански отбор над бразилски в този турнир. Националният селекционер на САЩ Юрген Клинсман пристигна на срещата, за да наблюдава двама от неговите избраници- Едгар Кастийо и Джо Корона.

Мачът започна предпазливо, но малко преди да мине половин час, гостите откриха резултата. След комбинация между Джо Корона и Фидел Мартинес, топката беше върната в средата на наказателното поле, откъдено Дуйвер Риаскос я прати в мрежата- 0:1 в 27-ата минута.

Шест минути след началото на второто полувреме Тихуана удвои аванса си, въпреки че до този момент в последните си 6 мача Палмейрас беше инкасирал едва един гол у дома. Хавиер Гандолфи изпълни фаул от далечно разстояние, защитникът на домакините Енрике изчисти топката, но точно в краката на ветерана Фернандо Арсе. Без да се бави той я посрещна от воле и тя се спря в мрежата.

Любопитното беше, че Тихуана вкара два гола с първите си два удара към вратата. В 62-ата минута домакините върнаха едно попадение от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Пабло Агияр. Точен от 11-те метра беше Елиерсе Соуза, а 6 минути преди края Агияр видя жълтия картон за втори път и напусна терена. В 68-ата минута Клебер вкара втори гол за Палмейрас, но съдията го отмени заради засада.