Айнтрахт затегна възела за ШЛ след успех над Шалке (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) надделя над Шалке 04 с 1:0 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. В герой за домакините се превърна стражът им Ока Николов, който отрази редица удари на играчите на гостуващия тим. Голът за "орлите" отбеляза Марко Рус в 41-ата минута. Играещият под наем в Гелзенкирхен от Лион Мишел Бащош пък пропусна дузпа в 24-ата минута. Така Шалке не успя да вземе втори пореден мач срещу пряк конкурент, след като миналата седмица завърши 2:2 с Байер (Леверкузен). Отборът от Гелзенкирхен остава четвърти с 46 точки, с риск да бъде изместен от петия Фрайбург, който има мач утре. Айнтрахт се доближи максимално близо и вече е шести с точка по-малко от днешния си съперник. Четвъртият в крайното класиране заминава на квалификации в ШЛ, а петият и шестият ще се борят в Лига Европа.

В 19-ата минута Бащош можеше да открие, след като изпълни много добре свободен удар, но кълбото бе отбито от Николов със сетни сили. Минута по-късно и Чиприан Марика можеше да се разпише след силен удар, но отново стражът на гостите бе на висота.

В 23-ата минута Бащош бе повален в наказателното поле и главният съдия Гюнтер Перл отсъди наказателен удар. С изпълнението му се нагърби именно бразилеца, чийто удар обаче бе отразен от 38-годишния страж на Айнтрахт.

Четири минути преди края "дивата от Майн" излезе напред чрез Рус. Марк Щендера центрира фалцово от пряк свободен удар, а Тимо Хилдебранд не се намеси по най-добрия начин и остави възможност на Рус да стреля с глава. Полузащитникът надскочи Марика и от четири метра откри резултата, хвърляйки в екстаз феновете на "Комерцбанк-Арена".

В 62-ата минута младият халф на "кралскосините" Юлиан Дракслер можеше да изравни резултата. Той и влезлият като резерва Теему Пуки направиха добро двойно отиграване пред наказателното поле на Николов. С последния пас финландецът изведе Дракслер сам срещу стража на гостите, но Николов отново се намеси блестящо и изби в ъглов удар.

В 78-ата минута левият бек на домакините Констант Джакпа можеше да удвои за своите, но Хилдебранд изби майсторски.

В следващия кръг Айнтрахт излиза в регионално дерби на Бундеслигата срещу Майнц 05, а Шалке приема на "Фелтинс Арена" Хамбургер ШФ.