Гредите лишиха Райо от победа в Палма

Майорка и Райо Валекано не успяха да се победят и завършиха 1:1 в изтеглен двубой от 32-ия кръг на Примера дивисион. По-недоволни от този резултат трябва да са гостите, които създадоха доста голови положения пред вратата на Хуан Калатаюд, но на три пъти гредите се оказваха верни помощници на стража на Майорка. Островитяните също имаха шанс да изтръгнат победата, но в последната минута удар на резервата Мишел Перейра мина на сантиметри от целта. Така, Майорка не можа да запише втора поредна домакинска победа след тази срещу Селта в понеделник. Тимът на Грегорио Мансано остана в зоната на изпадащите, а Райо е на 8-о място.

Мачът на "Иберостар" започна по-добре за гостите и в 7-ата минута Франсиско Медина - Пити откри резултата след асистенция на Хосе Мануел Касадо. Майорка отговори веднага и в 12-ата минута Алехандро Алфаро възстанови равенството. Домакните атакуваха по-често, но след половин час игра бяха на път отново да се озоват в ролята на догонващи, но ударът на Андрия Делибашич срещна гредата.

През второто полувреме по-чистите положения отново бяха в полза на Райо. В 76-ата минута Алхасан багура се отскубна в наказателното поле и пусна топката покрай Калатаюд, но кълбото се отби в левия страничен стълб. Малко по-късно нов удар на Бангура попадна в гредата, а накрая изстрел на Мишел Перейра можеше да донесе трите точки на домакините, но топката излезе в аут.