Джокович обърна Монако и продължава напред

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло (Монако) с награден фонд 2 646 495 евро, побеждавайки на осминафиналите Хуан Монако (Аржентина) с 4:6, 6:2 и 6:2.

Новак Джокович не блестеше в мача, между първия и втория сет потърси и помощта на лекаря, но все пак успя да направи обрат и стигна до победата след два часа и четири минути игра срещу поставения под номер 14 в турнирната схема аржентински тенисист. В този мач Джокович направи 45 непредизвикани грешки, което говори достатъчно красноречиво за моментната форма на тенисист номер 1 в света.

Мачът започна с дълга размяна на удари, а точките ставаха главно след грешки на двамата тенисисти и така се стигна до 4:4 в първия сет. Последваха няколко добри удара на аржентинеца и той спечели първия сет с 6:4. На почивката между първия и втория сет Джокович се консултира с лекаря, в един момент се държеше и за контузената става, а след това започна добре втория сет - без големи проблеми спечели гейм със свой сервис, а след това направи и пробив след няколко грешки на Хуан Монако. По същия начин спечели и следващия гейм и поведе с 3:0. Но Джокович явно не играеше на познатото ниво и резултатът стана 3:2. От този момент нататък Джокович, без да блести особено, бе борбен и главно с това доминираше на корта.

Водачът в световната ранглиста спечели втория сет с 6:2, а след това нямаше особени проблеми в третия сет и го спечели с 6:2, а с това и мача.