Челси разби Фулъм след шедьовър на Давид Луиш и два гола на Тери (видео)

Лондонското дерби на стадион "Крейвън Котидж" между Фулъм и Челси бе спечелено категорично с 3:0 от футболистите на Рафаел Бенитес. Българският нападател Димитър Бербатов записа 90 минути за Фулъм, а другият българин в тима на Мартин Йол - Станислав Манолев, остана през цялото време на пейката в олотложена среща от 29-ия кръг на английската Висша лига.

Челси спечели с голове на Давид Луиш (30) и капитана Джон Тери (43, 71). Прекрасен гол отбеляза бразилският централен защитник Давид Луиш, който в 30-ата минута изпрати топката в мрежата зад Марк Шварцер с топовен шут много извън наказателното поле на Фулъм. В 43-ата минута Джон Тери с глава удвои аванса на Челси в резултата, а в 71-ата защитникът вкара още един гол, пак с глава.

Мачът можеше да се развие и по друг начин, тъй като още в третата минута Брайън Руис направи голям пропуск за Фулъм. Крайният бранител Саша Рийтер центрира отдясно и костариканският нападател от непосредствена близост не уцели вратата на "сините" от Лондон. В 24-ата минута гръцкият халф на "Котиджърс" Йоргос Карагунис нанесе опасен шут от далечно разстояние към вратата на Челси, но топката излезе в аут. Минута след това изстрел на Франк Лампард към вратата на Фулъм бе блокиран. В 29-ата минута норвежкият ляв бек на Фулъм Йон Арне Рийзе стреля към вратата на Челси, но не затрудни чешкия страж Петер Чех.

В 30-ата минута Челси излезе напред в резултата. Давид Луиш изпрати истинска бомба от доста далечно разстояние към вратата на "Котиджърс" и австралийският вратар на Фулъм Марк Шварцер бе безпомощен - 1:0 за "сините".

В 36-ата минута Чех спаси по великолепен начин коварен изстрел на холандския халф Урби Емануелсон, а секунди по-късно испанският нападател Фернандо Торес застраши вратата на Фулъм, но стреля неточно.

В 41-ата минута Бербатов не бе далеч от това да изравни резултата. Българинът отправи фалцов удар към вратата на Чех, но не намери целта. Минута по-късно пък Шварцер трябваше да избива удар от фаул на Лампард.

В 43-ата минута Джон Тери бе изпуснат от отбраната на Фулъм след центриране на испанския офанзивен халф Хуан Мата и с глава направи резултата 2:0 в полза на Челси.

Четвърт час след почивката съвсем малко не достигна на Мата да засече топката за 0:3 след отличен пас на Торес. В 62-ата минута пък хърватският нападател на Фулъм Младен Петрич не успя да реализира след остро центриране. В 70-ата минута се получи много любопитна ситуация пред вратата на Челси. Швейцарският защитник Филип Сендерос стреля с глава след ъглов удар и топката вероятно влизаше във вратата на "сините", но от голлинията Младен Петрич по невероятен начин не уцели вратата. Хърватинът бе и в положение на засада.

Много скоро след тази ситуация, в 71-ата минута Челси поведе с 3:0. След центриране от корнер Торес стреля с глава и Тери почти от голлинията също с глава реализира.

В минутите до края мачът просто се доиграваше и Челси прибави три важни точки към актива си, с които събра общо 61. "Сините" от Лондон заемат трето място в класирането с точка повече от Арсенал, който е и с мач повече. Фулъм е 10-и с 40 точки, а лидер е Манчестър Юнайтед с 81 точки, пред Манчестър Сити с 68, като "гражданите" имат мач по-малко "червените дяволи".