Ансамбълът за девойки с два златни медала в Гърция

Националният ансамбъл на България по художествена гимнастика за девойки спечели два златни медала на международния турнир "Каламата къп" в Гърция. Възпитаничките на Камелия Дунавска, който станаха първи в многобоя, взеха титлата и във финала на съчетанието с пет обръча късно снощи. След българките са гимнастичките от Полша.

В индивидуалната надпревара България остана без медали. На финалите на отделните уреди Анастасия Киссе, която бе четвърта в многобоя, се нареди четвърта на топка, пета на лента и шеста на обръч и на бухалки. Втората българка Радина Филипова, която завърши девета в многобоя, участва само във финала на бухалки, където остана седма.

Междувременно българката Сара Стайкова се класира осма на финала на топка на международния турнир по художествена гимнастика "Балтийски обръч" в Рига (Латвия). Възпитаничката на Мария Кънчева получи са своето изпълнение оценка от 15.567 точки. За Стайкова, която бе 11-та в многобоя, това е първо участие на международен турнир за годината. Следващата седмица предстои Световната купа в Букурещ (Румъния), където ще участват българките Анастасия Киссе и Невяна Владинова.