Посойилница допусна изравняване на шампионската серия в Австрия

Посойилница (Айх/Доб) на Александър Петков допусна изравняване на резултата във финалната серия с Хипо Тирол (Инсбрук) от мъжкия шампионат на Австрия.  Вторият двубой от шампионския плейоф се игра пред 850 зрители в Инсбрук и завърши при 3:2 (17:25, 26:24, 27:25, 26:28, 15:11) за домакините.

Хипо Тирол започна без основния си разпределител Роберт Кох, който беше наказан за 10 мача и глоба от близо 1400 лева за удар по втория съдия при разразилия се скандал след първия мач от серията в Блайбург. Двата отбора започнаха равностойно първия гейм до второто техническо прекъсване, след което Посойилница бързо набра преднина и затвори гейма при 25:17.  Вторият гейм започна с вихрено начало за Хипо Тирол и домакините поведоха с 8:3 и 16:10, след което последва мобилизиране в редиците на Посойилница.  Съотборниците на Сашо Петков бързо изравниха играта, но не им достигнаха сили и загубиха гейма с 24:26.  Третият гейм протече равностойно от самото начало, за да се стигне до 27:25 за Хипо Тирол и 2:1 гейма. В четвъртия гейм, след равностойна игра, Хипо Тирол поведе с 16:13 на второто техническо прекъсване.  Последваха две неуспешни атаки за Посойилница и при 18:13 в игра се появи българският разпределител на гостите.  Вече като капитан на отбора, плеймейкърът раздвижи играта, а Посойилница стопи пасива от 5 точки, за да се стигне до драматичната победа в гейма с 28:26.  За тайбрека Александър Петков вече беше в основния състав на своя тим, който започна равностойно гейма и размяната на полетата дойде при 8:7 в полза на Хипо Тирол.  Последваха силни минути за домакините, а и си пролича умората у състезателите на Посойилница.  Домакините натрупаха преднина и спечелиха гейма с 15:11.

Така резултатът във финалната серия, която се играе до 4 победи от максимум 7 мача, е 1-1 победи.  Следващият мач е на 17 април в залата в Блайбург, където домакинства отборът на Посойилница.