Отборът на Георги Петров и Пламен Драгиев загуби с тайбрек в Саудитска Арабия

Мъжкият отбор на Ал Уехда (Мека) на старши-треньора Георги Петров и волейболиста Пламен Драгиев загуби у дома мача си от четиринадесетия кръг в първенството на Саудитска Арабия с 2:3 (29:27, 29:31, 25:23, 25:27, 15:17) срещу Хедая (Дамам).  Двубоят бе изключително драматичен, като всички геймове завършиха при минимална разлика в точките, а четири от петте части приключиха “с добавено време”.  След много спорно съдийско решение за не отсъждане на докосната мрежа за последната точка в четвъртия гейм, решаващият тайбрек започна с жълт картон за капитана на Ал Уехда и точка за Хедая.

След тази загуба отборът от Мека остава на пето място във временното класиране с 24 точки от 8 победи и 6 загуби.  Днес момчетата на Георги Петров играят отново у дома в мач от петнадесетия кръг, като техен съперник ще бъде отборът на Ал Хилал (Рияд).