За трета поредна седмица се проведе турнир 3х3 в зала Румен Пейчев на "Армията"

Третият баскетболен турнир "ЦСКА 3х3" затвърди традицията за интересни и ефектни срещи в зала "Румен Пейчев" на Армията. Ентусиастите премериха сили в 21 срещи и след успорвана борба с крайната победа се поздрави отборът на Мешетата. Втори за трета поредна седмица станаха Bear Grills. Трети и четвърти станаха съответно SofiaТs Finest и дебютиращите в турнирите на "ЦСКА 3х3" Манянас. Турнирите се провеждат по всички стандарти за официални състезания по 3х3 и са част от световната система за ранкинг на баскетболистите на ФИБА. От проведените до края на април състезания ще се състави и вътрешна ранглиста на най-добрите отбори. За спечелено 1-во място се присъждат 10т., за 2-ро - 7т., 3-то - 5т. и 4-то - 3 точки, като ще се отчитат трите най-добри класирания на всеки отбор.

Временното класиране на отборите спечелили точки към този момент е: Bear Grills - 21т.; Мешетата - 15т.; Brooklyn Zoo, Вожда и зулусите - 10т.; SofiaТs Finest - 8т.; МГУ - 5т.; Hello Kitty, Манянас - 3т.

Най-добрите отбори към края на април ще спечелят право на участие в кулминацията на 3х3 състезанията Ц турнирът Sofia Open, който ще се проведе на 2-ри юни в столичната Борисова градина и ще събере най-добрите отбори по тройки от цялата страна. Идната събота (20 април) от 16.00 на същото място ще се проведе и четвъртият от общо петте турнира, които БК ЦСКА ще организира до края на месеца. Отборите могат да участват на избран от тях брой надпревари или дори във всички.