Векта и Литекс ще играят на финала при 14-годишните

Отборите на Векта (Пловдив) и Литекс (Ловеч) ще играят на финала за Купата на БФС за деца (родени 1999 година). Векта разгроми вчера Берое с 4:0, като две попадения вкара Иван Тилев. Димитър Богданов и голмайсторът на тима Димитър Законов довършиха рецитала на пловдивчани.

В другата полуфинална среща Литекс се наложи с 1:0 над ЦСКА. Единственият гол още в началото на срещата вкара Венцислав Славов.

Датата и мястото, на което ще се играе финалната среща, ще бъдат определени допълнително.

Момчетата на ловешкия треньор Ивайло Станев стигнаха заслужено до успеха, макар да играха повече от едно полувреме с човек по-малко заради червен картон на бранителя Иван Турицов в 30-та минута. Преди това обаче оранжевите таланти бяха повели в резултата в 18-та минута след гол на Венцислав Славов. До края ловчанлии не отстъпиха инициативата и независимо численото неравенство, създадоха още положения, но Славов и Христо Тодоров нямаха късмет да вкарат. 2-3 далечни удара на Николай Янков пък бяха отразени от стража на гостите. За цял мач ЦСКА почти не стигна до реална възможност за попадение. Финалът в
надпреварата ще бъде в края на април, а съперник на Литекс за трофея ще е пловдивският Векта.

"Червеният картон обърка плановете ни, но се радвам , че момчетата се раздадоха и тактически изпълниха всички указания. Бихме с колектив и мъжка игра, сподели щастливият наставник Ивайло Станев, цитиран от сайта на клуба.