Куп пропуски в последния мач в Германия

Хановер 96 и Щутгарт завършиха 0:0 в последен мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Така "швабите" продължават да са в долната половина на таблицата и се намират на 13-а позиция с 33 пункта. Долносаксонци пък остават на деветото място с 38 точки.

Шинджи Оказаки шутира опасно от дъгата в 52-ата минута, но Рон-Роберт Цийлер улови. Осем по-късно Сержио Пинто стреля по диагонала, но и той не успя да преодолее противниковия страж. В 71-ата Антонио Рюдигер се измъкна добре между двама бранители на домакините и шутира, но отново без резултат. Малко след това и съотборникът му Алесандру Максим се пробва от свободен удар, но топката премина над напречната греда. Пет минути преди края Дидие Я Конан стреля от двайсетина метра, но и неговият опит не сполучи. В заключителните секунди на срещата отново румънският халф на гостите имаше шанс да открие за своите. Полузащитникът залъга добре бранител на домакините и шутира от малък ъгъл, но топката бе отклонена в ъглов удар.

Следващата седмица Хановер гостува на Фрайбург, докато на Щутгарт му предстои домакинство на Борусия (Мьонхенгладбах).