ЦСКА спечели международен юношески турнир

Юношите на ЦСКА, родени 1998 година, спечелиха първото издание на международния футболен турнир "Блутекс къп 2013". На финала на надпреварата "армейците" завършиха наравно 0:0 с връстниците си от Черно море, но успяха да спечелят с 4:2 след изпълнение на дузпи. При изпълнението на 11-метрови наказателни удари за ЦСКА точни бяха Павел Головодов, Марчело Тенев, Тодор Кръстев и Марио Йорданов. За Черно море головете реализираха Валентин Йосков и Валери Христов.

Третото място в надпреварата е за отбора на Стяуа, която в малкия финал победи турския Бешикташ с 2:1. В спора за 5-6 място Рад от Сърбия надделя над норвежците от Арна Бьорнар с 3:0. Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 срещу Славия срещата за класиране 7-8 място.

За най-добър вратар на турнира бе определен стражът на Рад (Сърбия) Деспот Михайлович. Валери Христов от Черно море грабна приза за най-добър защитник, а най-добрият нападател е Рифат Аслан от Бешикташ. Голмайстори на турнира за Валентин Йосков от Черно море и Марио Йорданов, които реалираха по 4 попадения. Юношите на Славия пък спечелиха наградата за феър плей. Всички срещи се играха на стадиона на Спортен комплекс "Младост".