Нюрнберг свали Майнц от европейските места

С два гола на централния бранител Пер Нилсон (54 и 69) Нюрнберг победи гостуващия Майнц 05 с 2:1 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. За гостите се разписа Николай Мюлер (60). Майнц пропусна добра възможност да се изкачи до пето място, като вместо това се свлече до осмо с 39 точки. Франките се долепиха плътно зад днешния си съперник с точка по-малко и са девети.

През първата част Майнц бе по-дейният тим на терена, но късметът не бе с Томас Тухел и футболистите му. В 25-ата минута се откри добра възможност пред Адам Салай. Унгарецът отправи силен удар от двайсетина метра, но Рафаел Шефер изби в ъглов удар. Две по-късно главният съдия отсъди наказателен удар в полза на "05", след като Салай бе съборен. Именно той се нагърби с изпълнението, но топката профуча встрани от вратата и резултатът остана 0:0.

В 54-ата минута, противно на очакванията, бранителят Нилсон откри резултата за Нюрнберг. Хироши Кийотаке центрира от свободен удар и шведът се извиси над всички и отбеляза за 1:0.

Пет по-късно Маркус Фойлнер шутира много силно към Веткло, но стражът на гостите майсторски изби в корнер.

В 60-ата минута "карнавалния отбор" върна гола чрез Николай Мюлер. Ян Кирххоф подаде към голмайстора, който изравни резултата - 1:1.

След девет минути домакините отново водеха и герой отново бе Нилсон. Кийотаке центрира от корнер и Хано Балич отклони към шведа, който с крак от непосредствена близост направи 2:1.

Идния кръг Нюрнберг гостува на шампиона Байерн (Мюнхен), а Майнц 05 приема Хамбургер ШФ.