Реал Мадрид се развихри след получен гол (видео)

Отборът на Реал Мадрид би категорично с 5:1 Леванте в мач от 30-ия кръг на Ла Лига, игран на "Сантиаго Бернабеу". Мичел вкара за валенсианци в 31-вата, но набързо Гонсало Игуаин (36) и Кака (39-дузпа) направиха обрат. Между 84-ата и 90-ата испанският шампион вкара нови три попадения. Временно "белите" са на десет точки от лидера Барселона.

Голямата звезда Кристиано Роналдо зае място на резервната скамейка за трети път този сезон в Ла Лига. Гонсало Игуаин поведе атаката, а в офанзивната част на халфовата линия бяха Хосе Кайехон, Кака и Карим Бензема. Хуан Игнасио Мартинес разчиташе на 4-2-3-1 с централен нападател Роберт Акуафреска.

Генералният секретар на Обединените нации Бан Ки-мун даде старт на мача със символично изпълнение на център. Марсело Виейра и Акуафреска нанесоха първите удари в третата и четвъртата минута. В деветата Кайехон центрира отдясно, но Игуаин остана под топката сам на голова позиция. В 14-ата Пипа шутира мощно, но фронталният му удар мина високо. В 18-ата Густаво Мунуа направи впечатляващо спасяване след силен и точен удар на Кака от 14 метра. В 25-ата отново Мунуа внимаваше при удар на Бензема.

В 31-вата валенсианският тим отбеляза при първата си добре изкована контра. Мигел Алфонсо - Мичел получи топката в наказателното поле, при удара кълбото се отклони от Алваро Арбелоа и залъга Диего Лопес - 0:1.

"Белите" реагираха мълниеносно. В 36-ата Игуаин отбеляза много красиво попадение. Аржентинецът се завъртя майсторски и намери топката от въздуха, за да я прати в близкия ъгъл на Мунуа. Две минути по-късно десният защитник на гостите от "Сиутат де Валенсия" Кристиан Лел игра глуповато с ръка и съдията Клос Гомес посочи дузпата. Кака не трепна от бялата точка и даде преднина на "лос меренгес".

На почивката Кристиано Роналдо замени Кайехон. Мадридският тим натисна здраво "гранотас". В 49-ата Бензема стреля точно с глава, но Мунуа решаващо протегна ръка. "Синьо-червените" имаха добра възможност в 57-ата минута. Акуафреска завъртя топката от 15 метра по земя и тя профуча ниско до гредата. В 63-ата "лос бланкос" сътвориха прекрасна контра: Кристиано подаде към Бензема, който технично насочи с пета до близката греда в аут.

В 66-ата Пепе беше оставен сам да стреля глава, но отново блестящо игра Мунуа. В 75-ата Гонсало Игуаин шутира фронтално, но в обсега на стража. В 79-ата Кристиано отправи удар с левия крак, но Мунуа за сетен се разтегна максимално и изби. В ответната акция Диего Лопес сбърка, но Леванте не можа да се възползва.

В 82-рата резервата Месут Йозил получи топка от Марсело в наказателното поле, но Мунуа го блокира успешно. В 84-ата Леванте капитулира. Игуаин надигра защитник, стигна до аутлинията и подаде към дузпата, където Кристиано овладя и насочи в мрежата. Три минути по-късно CR7 подари гол на Йозил, подавайки му да вкара от близко разстояние - 4:1. В 90-ата германският национал оформи крайното 5:1 след добре насочен изстрел от 12 метра.

Следващата среща на Реал Мадрид е във вторник вечер в Истанбул в среща реванш от 1/4-финалите в Шампионската лига.