Шалке удължи агонията на Вердер (видео)

Отборът на Шалке 04 надигра с 2:0 като гост Вердер (Бремен) в мач от 28-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Юлиан Дракслер (51) и Чиприан Марика (69) бяха точни за "кралскосините" от Гелзенкирхен.

През първото полувреме повечето възможности за гол бяха пред вратата на стража на Шалке Тимо Хилдебранд, но още във втората минута на втората част Себастиан Мийлитц трябваше да показва класа, за да предотврати попадение във вратата на Вердер. Мийлитц показа страхотен рефлекс след удар с глава на Жоел Матип след изпълнение на фаул от страна на Джеферсън Фарфан.

В 51-ата минута гостите от Гелзенкирхен откриха резултата. "Кралскосините" застрашиха вратата на бременци отдясно, бранителите на домакините действаха неориентирано и младият Юлиан Дракслер с удар по земя изведе Шалке напред.

В 60-ата минута имаше спорно положение в наказателното поле на Вердер. Гостите претендираха, че вратарят Мийлитц е съборил румънския нападател Чиприан Марика, но реферът не отсъди дузпа в полза на Шалке.

Гостите имаха пълно превъзходство през второто полувреме и логично в 69-ата минута вкараха втори гол. Негов автор стана Марика след асистенция на включилия се отлично на почивката Рафаел. С голяма вина за гола бе защитник на Вердер, чието нескопосано отиграване подари топката на Рафаел.

Победата на Шалке можеше да бъде и още по-изразителна, ако гостите бяха реализирали головите си положения до края на срещата.

След този успех Шалке заема четвърта позиция в класирането с 45 точки - с 4 по-малко от третия Байер (Леверкузен). Вердер пък вече в 7 поредни мача в Бундеслигата няма победа, като последната бе на 9 февруари - с 4:1 при гостуването на Щутгарт. "Бременските музиканти" на Томас Шааф са 14-и с 31 точки - със 7 повече от 16-ия Аугсбург.