Красив гол спаси Миньор срещу Локо (Пд) (видео)

Отборите на Миньор (Перник) и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на "А" група. Йордан Юруков изведе гостите напред в 59-ата минута. Резервата Салас Окечукво спаси перничани от поражение с гол в 86-ата минута.

Хиксът обаче не върши много работа на "чуковете", които вече четири поредни срещи не са печелили. Те остават в зоната на изпадащите - на 14-о място с 16 точки. "Черно-белите" от Пловдив са 6-и с 32 точки.

Футболистите на Миньор можеха да поведат още в 1-ата минута, но Йордан Господинов успя да извади удар на Камен Хаджиев. Домакините продължиха да владеят инициативата, а пропуски направиха Якосонго Джиби и Адриан Олегов. За гостите най-добрата възможност през първата част пропиля Георги Стефанов, който стреля покрай вратата в 43-ата минута.

Второто полувреме обаче започна по-добре за пловдвичани и Юруков успя да откире резултата в 59-ата минута. Той вкара с хубав удар от около 18 метра.

Перничани реагираха на попадението и се втурнаха в атака. Два пропуска направи резервата Франк Маду, като в 80-ата минута негов изстрел срещна гредата. В 86-ата минута обаче Окечукво, който също влезе през втората част, отправи много красив удар от 22 метра и не остави шанс на Господинов за крайното 1:1.

В добавеното време Ивайло Стоянов можеше да донесе трите точки на Миньор, но шутът му бе блокиран от Мартин Кавдански.