Чехия взе аванс от 2:0 победи при гостуването си на Казахстан

Защитаващият титлата си отбор на Чехия взе аванс от 2:0 победи при гостуването си на Казахстан в мача от четвъртфиналите на Световната група на турнира за купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Въпреки отсъствието на звездата на отбора Томаш Бердих, който е контузен, възпитаниците на капитана Ярослав Навратил нямаха особени проблеми в първия сет от двубоя.

В първия сингъл Ян Хайек отнесе първата ракета на домакините Михаил Кукушкин с 6:3, 6:2, 6:4, а след това Лукаш Росол надделя над Андрей Голубьов с 4:6, 6:4, 6:2, 7:6(6). Другата звезда на гостите Радек Щепанек, който доскоро не възстановяваше от травма, получи почивка, за да бъде напълно свеж за утрешния мач на двойки.