Кристиан Савани отново в игра, Мачерата прегази Перуджа с 3:0 (ВИДЕО)

Шампионите на Италия Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) отново се върнаха на върха в класирането в Серия А1, след като победиха като гост Сър Сейфти (Перуджа) с 3:0 (32:30, 25:22, 25:15). Решаващ се оказа първият гейм, в който Лубе триумфира благодарение на приноса на Симоне Пароди, обявен за MVP, както и на звездата си Иван Зайцев. Пароди направи 12 точки (1 ас, 1 блока, 42% ефективност в атака), докато Зайцев бе най-резултатен със 17 (1 ас, 3 блока, 46% ефективност в атака).

Последната точка в мача реализира Кристиан Савани, който се завърна след тримесечно отсъствие заради контузия в глезена. Посрещачът се включи като резерва в края на първия и на третия гейм и записа 2 точки (100 % в ефективност в атака). За домакините силен мач направи навършващият скоро 40 години черногорец Горан Вуйевич - той реализира 17 точки (1 блок, 52% ефективност в атака).