Сам Куери донесе победата на САЩ срещу Бразилия

Сам Куери спечели трудно с 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3) срещу Тиаго Алвеш и донесе победата на САЩ с 3-2 победи срещу Бразилия в първия кръг на елитната Световна група на турнира "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Куери отново демонстрира отличен начален удар, класирайки американците на четвъртфиналите за радост на публиката във Флорида.

"Щастлив съм, че помогнах на отбора да продължи напред. Всичките сетове бяха много тежки, но издържах. Щастието е голямо", заяви победителят от петия решителен мач между САЩ и Бразилия.

Преди това, в четвъртата среща между двата тима, Томас Белучи победи Джон Иснър с в петсетова драма с 2:6, 6:4, 7:6 (7), 4:6, 6:3 и изравни резултата - 2:2. В мача на двойки бразилците Марсело Мело и Бруно Соарес изненадващо надиграха
близнаците Боб и Майк Браян, които са номер 1 в световната ранглиста. В останалите двубои на сингъл Джон Иснър и Сам Куери постигнаха очаквани победи.

На четвъртфиналите през април отборът на САЩ ще се изправи срещу Сърбия.