Венци Симеонов с 15 точки! Фридрихсхафен без Вальо Братоев с драматична загуба в Германия

Германският волейболен гранд Фридрихсхафен с българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов в състава си, но без новото си попълнения - националът Валентин Братоев, допусна драматична 5-та загуба в Бундеслигата. Воденият от Стелиян Мокулеску тим отстъпи като гост на ТВ Ротенбург с 2:3 (22:25, 25:18, 23:25, 25:17, 15:17) в мач от 17-ия кръг, игран тази вечер.

Вальо Братоев, който продължава да лекува травма в лявата си ръка и не попадна в групата за мача, като така дебютът му в Германия се отлага. Венци Симеонов пък започна като титуляр, но бе сменен в четвъртия гейм от Томас Цас. Симеонов завърши с 15 точки (2 блока и 42% ефективност в атака), а най-резултатен за Фридрихсхафен стана германският национал Макс Гюнтьор с 19 точки (5 блока, 1 ас и 68% ефективност в атака), но и това не помогна за победата. За тима на Ротенбург Дирк Мелберг (2 блока, 38% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане) и Маркус Пелмейер (2 блока, 2 аса и 31% ефективност в атака) реализираха по 15 точки за успеха.

Въпреки поражението Венци Симеонов и компания останаха на 3-то място във временното класиране с 24 точки след 12 победи и 5 загуби. В следващия мач Фридрихсхафен е домакин на 2-ия в класирането Дженерали (Хахинг). Срещата е следващата неделя (10 февруари) от 19,00 часа българско време.