Севиля надви Райо с гол от 40 метра

Отборът на Севиля спечели с 2:1 срещу Райо Валекано в мач от 22-рия кръг на Примера, игран на "Рамон Санчес Писхуан". Иван Ракитич отбеляза попадение от 40 метра в 45-ата минута. Алехандро Домингес (51-дузпа) и Алваро Негредо (54) дооформиха резултата. Успехът качи тима на Унай Емери на 11-о място. "Пчеличките" на Пако Хемес пропуснаха да влязат в четворката.

През първото полувреме Алваро Негредо изпусна редица добри положения срещу Рубен Андраде. Още в шестата минута "деветкатата" се провали сам срещу вратаря. В 35-ата копна над вратаря, но не се получи. Минута по-късно Негредо отново отправи прехвърлящ удар, но Рубен изби.

В 45-ата минута Роберто Трасорас не уцели вратата след хубава акция. Голът за андалуския тим падна във втората минута от добавеното време на първата част. Вратарят се наложи да излезе извън наказателното поле, но изчистването попадна в краката на Иван Ракитич, който от 40 метра намери мрежата - 1:0.

В 51-вата Алваро Домингес изравни от дузпа. Фернандо Наваро събори Чори. Три минути по-късно грешникът от първата част Негредо се превърна в герой с ефектен гол. Хесус Навас намери Хорхе Андухар - Коке, а Негредо много технично насочи с петичка от три метра - 2:1.

В 58-ата Андрия Делибашич опита прехвърлящ удар, който попадна в ръцете на Бето. В 67-ата само за секунди андалусците пропуснаха две прекрасни положения чрез Ракитич. Минута по-късно резервата Леонардо Баптистао изпусна при контра. В 92-рата минута Ракитич беше изгонен с втори жълт картон.

Снимка: "Марка"