Марица взе реванш и от Славия (ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Марица (Пловдив) взе реванш и от Славия-СУ (София) за изненадващата си загуба от същия тим миналата седмица.  В среща от шестнадесетия кръг на женската Национална волейболна лига.  Пред петдесетина зрители в зала "Панайот Пондалов" Жълтите победиха Белите, но отново загубиха гейм за крайното 3:1 (25:21, 25:15, 20:25, 25:15).

С много добра игра на своята блокада Марица наложи надмощието си в първия гейм и го спечели с 25:21.  Във втората част пловдивчанки натиснаха своите домакини и със сервис и с отлично представяне на младата си волейболистка Силвана Чаушева постигнаха още по-убедителен резултат – 25:15.  Момичетата на Иван Петков се засилиха към чистата победа и поведоха с 8:4 в третия гейм.  След това обаче си позволиха да се отпуснат и да загубят концентрация прекалено рано.  Славия се възползва от това и с резултатните начални удари от Златина Щарбанова и Зоя Трендафилова и успешните атаки на Ирена Мишонова обърна за 25:21 в своя полза.  В четвъртия гейм маричанки си върнаха концентрацията, подобриха играта си на посрещане и в нападение и затвориха мача с мощно 25:15, за да си подсигурят трите точки от тази среща.

Топреализатори на мача станаха Силвана Чаушева от Марица и Ирена Мишонова от Славия с по 18 точки.  Капитанката на победителките Диана Малинова записа 16, а нейната съотборничка в центъра Борислава Янкова впечатли с 6-те си точкови блокади.

Пълна статистика от мача, благодарение на скаутмена на Марица Владимир Каракашков – виж тук.