Байерн е неудържим, този път жертвата е Майнц 05 (видео)

Убедителният лидер Байерн (Мюнхен) порази отбора на Майнц 05 с класическото 3:0 на собствения му "Кофейс Арена" в мач от 20-ия кръг на Първа Бундеслига. Победата за баварците е трета поредна през пролетната кампания, като в тези три двубоя мюнхенци не са допуснали попадение в собствената си врата. Триумфът за гостите е с още по-сладък привкус, тъй като утре един срещу друг се изправят преките им преследвачи Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд). Успехът за баварците бе донесен от Томас Мюлер (41') и Марио Манджукич (50' и 57'). С тези си попадения хърватският нападател излезе еднолично на първо място в листата за голмайстори, записвайки общо 14 попадения.

Първата част в Майнц не предостави много положения и играта беше главно в центъра на терена, а за двамата вратари нямаше много работа.

В 39-ата минута дойде първото по-сериозно положение пред една от двете врати. Баварците получиха право да изпълнят ъглов удар и Хавиер Мартинес нанесе удар с глава, но стражът на "05" улови кълбото.

Две минути по-късно Байерн поведе в резултата. Тони Кроос даде превъзходен пас с гръб към Томас Мюлер, извеждайки го сам срещу Веткло. Бившият защитник на българския ЦСКА Радослав Забавник се забави с опеката на германския национал, който технично премина покрай Веткло и откри резултата - 0:1.

В 50-ата минута Байерн удвои своя актив. Левият защитник Давид Алаба проби чудесно по левия фланг, като успя да направи две двойни подавания със свои съотборници. Австриецът нахлу в наказателното поле и пусна пас по земя към Манджукич, за когото не остана нищо друго освен да накаже за втори път грешката на защитата на домакините - 0:2.

Седем минути по-късно мюнхенци подпечатаха своя успех. Френският национал Франк Рибери проби на скорост през центъра, преминавайки през няколко играчи на домакините, и с премерен пас намери капитана Филип Лаам. Последният центрира много меко топката и Манджукич утрои аванса на баварците.

В 72-ата минута хърватският национал имаше шанс да оформи своя първи хеттрик за Байерн, но ударът му бе отразен от Веткло.

След това поражение отборът на Майнц остава на пета позиция с 30 точки.