Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ветераните на Черно море се върнаха с купа от Турция

Футболните ветерани на Варна спечелиха турнир в турския град Люлебургаз. На полуфинала селекцията на Стефан Богомилов и Петър Петров разби домакина на проявата „Тюрк Петрол“ с 4:1 след голове на Николай Филипов, Димитър Трендафилов, Пламен Тимнев и Валентин Вълков, а на финала отнесе Люлебургаз с 5:1. Точни за успеха бяха Тимнев – на три пъти, Филипов и Емил Бояджиев.

За първото място варненци са наградени с купа, а Тимнев става голмайстор на турнира с 4 попадения.

„Съставите бяха от 9 полеви играчи и вратар, а срещите се играха от две полувремена по 20 минути на перфектно тревно покритие. Финалът пък бе на електрическо осветление и момчетата имаха чувство, че участват в мач от Шампионската лига. Домакините бяха изрядни във всяко едно отношение и ние ще им отговорим със същото, когато ни гостуват за турнира в памет на Георги Димитров-Червения през април“, каза за „Народно дело“ Петър Петров.

ЧЕРНО МОРЕ: Любен Любенов, Димитър Илиев, Пламен Панайотов, Венцислав Маринов, Евгени Андонов, Николай Филипов, Емил Бояджиев, Диян Генчев, Димитър Трендафилов, Пламен Тимнев (Валентин Вълков, Тунджай Керемидов, Стоян Димов, Мартин Богомилов)